Špenátové halušky

Měsíční archív: Červenec 2015

Halušky se zelím a uzeným

Ingredience:

5 větších brambor, 20dkg hladké mouky, 1 vejce, sůl, 60dkg uzeného masa, 1 kysané zelí, 2 cibule 

Ze všeho nejdřív se pusťte do přípravy zelí a uzeného masa. Dušení zelí vám zabere minimálně 45 minut, tak abyste jej měli hotové současně s haluškami. Nakrájejte si dvě cibule a dejte je rovnou zpěnit na sádle.

K nim pak přidejte zelí, zalijte vodou, nakrájejte na kostičky uzené maso a asi po deseti minutách ho přidejte do zelí. Vše nechejte společně dusit a pusťte se do přípravy domácích bramborových halušek.

Brambory si oloupejte a začněte je strouhat do větší misky. Jakmile máte všechny brambory nastrouhané, můžete k nim přidat i ostatní ingredience. Vše společně promíchejte a jakmile vám vznikne těsto optimální konzistenci, rovnou se můžete pustit do jejich vaření, což je jedním z posledních kroků k tomu, abyste mohli halušky podávat na stůl. Když jsou halušky hotové, stačí je jen smíchat se zelím a uzeným masem.

Vložil Halušky se zelím | Štítek , , , | Zanechat komentář

Halušky s bryndzou

Ingredience: 

750g brambor, 250g hladké mouky, 1 vejce, 250g brynzy, 150g slaniny

Syrové brambory si oloupejte a rovnou je nastrouhejte na jemném struhadle do větší misky, kam postupně začnete přidávat i vajíčko, mouku a špetku soli. Pokud sůl do halušek vynecháte, rozhodně si tím neuškodíte, protože brynza je sama o sobě velmi slaná. Všechny suroviny na halušky smíchejte dohromady a kdyby bylo těsto příliš husté, můžete jej trošku naředit mlékem. Teď si připravte vroucí vodu, do které přes cedník nebo struhadlo na halušky začnete pasírovat těsto na halušky. Doba vaření vám zabere asi 3 minuty, dokud hotové halušky nevyplavou na hladinu. Jakmile budete mít halušky hotové, dejte je do sádlem vymazané misky.

Teď si v misce rozmíchejte brynzu a slaninu si nakrájejte na kostičky. Připravte si pánev, na ní vyškvařte slaninu, brynzu promíchejte s haluškami a slaninu dejte na povrch.

Vložil Tradiční halušky | Štítek , , | Zanechat komentář

Halušky Kluci v akci

Ingredience: 

Na halušky: 800g brambor, 250g hladké mouky, 1 vejce

Na brynzu: 250g brynzy, 250g zakysané smetany, 150g uzené slaniny, svazek petrželky

Syrové brambory si dopředu oloupejte a postupně je začněte dávat do větší misky. Smíchejte je s moukou, vejcem a přidejte ještě špetku soli. Vše společně promíchejte a připravte si větší hrnec, ve kterém k varu přivedete osolenou vodu. Do vroucí osolené vody pak přes haluškové síto nebo struhadlo na halušky pasírujte těsto, které nechejte vařit tak dlouho, dokud hotové halušky nevyplavou na hladinu.

Poté je vyjměte, dejte do misky se sádlem a přikryjte, aby zůstaly halušky teplé. Teď už si stačí jen nakrájet slaninu na kostičky, na pánvi ji pak začněte vypékat, dokud nebude slanina křupavá.

Brynzu si v misce smíchejte společně se zakysanou smetanou, promíchejte společně s horkými haluškami a podávejte na talíř. Nahoru už stačí dát jen vypečenou slaninu, snítek petrželky a můžete podávat na stůl.

Vložil Tradiční halušky | Štítek , , , | Zanechat komentář