Špenátové halušky

Recepty na jídla s gnocchi

Gnocchi alla siciliana 

1 lilek, 2 stroužky česneku, olivový olej, sůl, pepř, 1 sušenou chilli papričku, 6 lžic bílého vína, 300ml rajčatového protlaku, italský ovčí sýr, špetku citronové kůry, čerstvé bylinky – bazalka, tymián, oregano

Lilek opláchněte a nakrájejte na menší kostičky i se slupkou – pokud byste lilek dopředu zbavili slupky, snadno by se vám rozvařil a jeho chuť by se rozplynula do omáčky.

Jakmile lilek nakrájíte, lehce jej posolte a dejte odpočinout na utěrku, aby z něj vykapala nahořklá šťáva, poté otřete kousky lilku ubrouskem a připravte si pánev s rozehřátým olivovým olejem. Do pánve dejte nakrájený lilek, lehce nasekané stroužky česneku s chilli papričkou, tymián a zprudka několik minut restujte (asi 10-15 minut). Teď je na čase přidávat bílé víno – přidávejte po lžičkách, aby víno mělo čas se včas a dobře odpařit, osolte, přidejte pepř a nakonec i rajčatový protlak – pokud tu možnost máte, rozhodně vyměňte rajčatový protlak za klasická loupaná rajčata. Nechejte několik minut probublávat, přidejte nasekané ostatní bylinky, špetku citronové kůry a jakmile začne omáčka získávat hustší konzistenci, stačí už jen přidat dvě polévkové lžíce nastrouhaného ovčího sýra – pokud nemáte k dispozici ovčí sýr, vyměňte jej za jiný, ale stejně kvalitní.

Teď už stačí jen omáčku smíchat s čerstvými, doma připravenými bramborovými gnocchi a můžete podávat na stůl.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Gnocchi s rajčaty a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.