Špenátové halušky

Zelené halušky

Zelené halušky s nivovou omáčkou 

Na halušky: 450g mraženého špenátu, hladká mouka, sůl, 3 vejce

Na omáčku: 2dl mléka, 125ml smetany na vaření, 200g nivy, 100g parmazánu, 6 stroužků česneku

Ze všeho nejdřív si připravte špenátové halušky, které vám zaberou pár minut a hned poté se můžete pustit do přípravy nivové omáčky.

Zelené halušky je možné podávat i s jakoukoli jinou omáčkou, kterou máte rádi, ale vynikající jsou dokonce i jen tak, například jako příloha k nějakému jídlu.

Rozmrazený špenát dejte do větší misky, k němu přidejte vejce, sůl a nakonec přisypávejte postupně mouku, kterou budete zapracovávat na jemné a řídké těsto. Jakmile budete mít hotovo, halušky přes cedník nebo struhadlo na halušky dávejte do vroucí osolené vody a vařte, dokud nevyplavou na hladinu. Jakmile budete mít hotovo, pusťte se rovnou do přípravy omáčky.

Připravte si středně velký hrnec, ve kterém rovnou dejte zahřát mléko se smetanou na vaření. Jakmile jsou mléko se smetanou ohřáté – vlažné, postupně přidávejte prolisovaný česnek, všechny druhy sýrů, které jste si připravili a vařte tak dlouho, dokud se všechno společně nerozpustí a nespojí. Poté ihned podávejte společně se špenátovými haluškami.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Halušky se špenátem a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.