Špenátové halušky

Strapačky se zelím

Ingredience: 

3 vejce, 400g anglické slaniny, 7 větších brambor, 0,75kg polohrubé mouky, 0,5kg kysaného zelí, 1 větší cibule, 100ml oleje, 2 lžíce sádla, sůl, voda dle potřeby 

Ze všeho nejdřív si dejte vařit zelí, jehož příprava vám zabere cca hodinku.

Nakrájejte si cibulku na menší kousky, dejte zpěnit na sádle, přidejte zelí i s přebytečnou vodou a zalijte dostatečným množstvím vody, aby bylo zelí potopené.

Zelí je nutné vařit minimálně hodinu, poté je třeba zelí zcedit a smíchat se strapačkami.

Připravte si oloupané syrové brambory, které nastrouhejte rovnou na jemno. K nastrouhaným bramborám přidejte sůl, vejce a nakonec i mouku – mouku přisypávejte velmi pomalu, abyste to nepřehnali. Těsto na strapačky by mělo být o něco hustší, než je například připravované těsto na bramboráčky. Těsto na strapačky by zároveň mělo být lehce lepivé a je-li příliš husté, klidně jej můžete trošku rozředit vodou. Do většího hrnce si připravte dostatečné množství osolené a vroucí vody, těsto do vody propasírujte přes cedník na halušky a několik minut vařte – dokud strapačky nevyplavou na hladinu. Ideální je, pokud si dopředu připravíte větší misku nebo pekáč, který vymažete sádlem, protože do něj pak budete dávat už hotové strapačky. Teď je třeba pustit se do slaniny.

Slaninu si nakrájejte na menší kostičky a bez tuku ji osmahněte na pánvi, kam později přidáte i hotové zelí. Směs zelí a slaniny dejte přímo ke strapačkám a můžete servírovat.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Halušky se zelím a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.